check Tasuta kohaletoimetamine alates 120,00 €
check Tagastamine kuni 14 päeva
check Maksa 30 päeva jooksul
check Hulgimüügipiirkond - B2B

Enduro- ja maastikumootorratturid

Oled motokrossi fänn? Kindlasti leiad meie juures midagi endale ja oma enduurole.

Populaarsemad tooted

Mootorratta tõstukid

Mootorrattad klassist cross ja enduro on omadused, et neid tuleb hooldada sagedamini kui teisi klasside ühikuid. Sõit rasketes tingimustes, mootori ja teiste elementide suur koormus ning erineva suurusega pinnased, mis maastikul on igapäevased, on asjaolud, mis soodustavad rikkeid. Maastikumootorratta hooldust hõlbustab tugev cross/enduro tõstuk. Vastupidav terasest konstruktsioon, ergonoomiline käepide, mis võimaldab sõiduki mugavat tõstmist, ja viimistlus sinu lemmikmargi värvitoonis - need on head cross/enduro mootorratta tõstukite eristavad tunnused. Kui sulle on oluline mootorratta õrn langetamine, tasub valida cross/enduro tõstuk koos sisseehitatud amortisaatoriga. Valides cross/enduro tõstukit, pööra tähelepanu kompaktsusele. Võistlustel või motokrossirajal sõites ei taha sa ju endaga kaasa vedada suurt varustust. Järjest suurenev arv cross/enduro mootorratta tõstukeid turul tähendab, et tootjad võistlevad ergonoomia ja kasutusmugavuse parandamise lahenduste üle, pakkudes väga häid tooteid mõistlike hindadega.

Igaüks, kes on vähemalt korra sõitnud maastikul või motokrossirajal, teab, kui ettearvamatu see sport on. Kokkupõrked, teiste mootorrataste ratastelt lendavad kivid ja pärast iga ebastabiilset maandumist jala sisse tungivad jalatallad - see on vaid osa ohtudest, millega tuleb toime tulla motokrossi-/enduromootorratta saabaste puhul. Head motokrossisaapad peaksid kaitsma pahkluu väändumise ja nikastuse eest, omama talla, mis võimaldab kindlat toetust talla peal ja olema piisavalt ergonoomilise konstruktsiooniga, et käiguvahetuse ja pidurihoova kasutamine ei põhjustaks mingeid probleeme. Muidugi on motomatkasaabaste ja motokrossisaabaste puhul oluline mitte ainult ohutus, vaid ka kandmismugavus. Valides motomatkasaapad/cross-saapad, pööra tähelepanu jalale sobivusele, ventilatsioonisüsteemile ja selle siseosa valmistamiseks kasutatud materjali tüübile. Ära unusta stiili! Cross-/endurosaapad peaksid hästi välja nägema. Olenemata sellest, millist mootorratast või off-road riietust sul on, leiad meie valikust kindlasti sobivad cross-/endurosaapad. Tootjad võistlevad mitte ainult kasutatavate materjalide kvaliteedis ja uuenduslikes lahendustes, vaid ka saabaste disainis ja värvivalikus. Erksad värvid, tagasihoidlikud vintage-toonid või klassikaline must koos kroomitud klambriga? Cross-saapad ja endurosaapad ületavad kõige julgemadki ootused valikute osas.

Kas sa sõidad maastikul? Sa peaksid varustama end kvaliteetse enduro riietusega, mis tagab sulle mugavuse ja turvalisuse sõidu ajal. Valides enduro riietust, pööra tähelepanu mitmele tegurile, sealhulgas mugavusele, disainile ja valmistamise kvaliteedile. Siiski ei tohiks sa unustada, et enduro riided või crossiriietus peavad eelkõige võimalikult palju vähendama vigastusi kukkumise või tiheda taimestiku läbimise korral. Seetõttu otsides unistuste enduro riiete elemente, pööra tähelepanu sertifikaatidele ja materjalidele, millest on valmistatud kaitsevarustus buuseritel, põlvekaitsmetel, ortopeedilistel toodetel, soomustel jne. Mäleta, et crossiriided ei ole ainult kaitsmed, vaid ka kindad, dressipluusid, püksid ja jakid. Nende puhul võid stiiliga mängida ja kohandada konkreetseid rõivaesemeid näiteks oma mootorratta järgi. Enduro/cross riietus on alati üllatanud värvikombinatsioonide ja disainiga, erinedes selle poolest mootorrattariietusest, mis on loodud sõitmiseks asfaltteedel või pikamaasõitudeks. Crossiriietus võimaldab sul täielikult väljendada oma iseloomu ja eristuda motokrossirajal või maastikul ainulaadse välimusega - meie valikuga saad kindlasti muljet avaldada! Crossirõivaid ja endurorõivaid leidub paljude tuntud tootjate valikus, nagu Fox, Leatt ja Thor.

Crossiprillid

Crossiprillid on lahutamatu osa varustusest igale off-road sõitjale, kes astub välja sõiduteedelt, et sõita maastikul. Need tagavad nii ohutuse kui ka mugavuse offroad-sõidu ajal. Enduro prillidel peaks olema kriimustuskindel visiir ja kiire kinnitussüsteem, mis taastab täieliku nähtavuse murdosa sekundiga - ilma nendeta ei kujuta me võistlustele starti ette! Rasketes tingimustes sõites hindad ka head tihedust enduro-prillides. Raami kuju ja tihendava vahtkummi abil minimeeritakse surve ja takistatakse tolmu sattumist prillide alla. Valides unistuste enduro prille, pööra tähelepanu ka rihmale. See peaks olema vastupidav ja omama silikoonkatet, mis tagab, et crossi/enduro prillid püsivad kindlalt kiivril.

Motokrossi- ja enduromootorrattad vajavad sagedasemaid remonte, hooldust ja varuosade vahetusi kui üherattalised sõidukid, mis liiguvad asfaltteedel. See on aga vajadus, mille võtame naeratusega vastu. Lõppude lõpuks kõik need kahjustused ja kulumised tekivad selle käigus, mida me kõige rohkem armastame - sõidu ajal maastikul! Valides crossi või enduro varuosi, juhindu mitte ainult hinnast, vaid ka valmistamise kvaliteedist. Kolvid, rõngad, rehvid ja vedrustuselemendid on vaid mõned crossi/enduro varuosad, mis mõjutavad teie tulemusi motokrossirajal ja naudingut maastikusõidust. Kõige sagedamini vahetatavate enduro osade hulka kuuluvad kulumaterjalid nagu õhufilter ja mootoriõli - ärge neid tähelepanuta jätke, ja teie mootorratas tänab teid veatute töötingimustega. Tasub märkida, et maastikumootorrataste (eriti kahetaktiliste) osade vahetamise intervallid ei ole kilomeetrites mõõdetud, vaid mootortundides - ja jah, kolvi vahetamine on küsimus mõnekümne mootortunni, mitte mitme tuhande kilomeetri küsimus. Parimate crossi- ja endurovaruosade tootjate hulka kuuluvad näiteks D.I.D ja Afam (mootorrattakett ja käiguvahetuse hammasrattad), WP (vedrustus), KN (õhufilter ja õlifilter) ja Brembo (pidurid). Gmoto's leiate laia valiku enduro- ja crossivaruseid nii tipptasemel mootorratastele kui ka eelarvelistele Hiina 50, 125 ja 250 cm³ mootorratastele.

Maastikul on hea haardumine põhiline. Sõltumata sellest, kas sa sõidad motokrossirajal või metsaradadel, on oluline omada head enduro rehve. Millised peaksid olema motokrossi rehvid ja enduro rehvid? Tõhus isepuhastumine, haardumine kurvides ja pidurdamise ajal ning maanteehomologatsioon (kui kavatsed sõita avalikel teedel) on olulised omadused. Valides enduro rehve, mõtle sellele, millist tüüpi pinnasel sa kõige sagedamini liigud. Paljud tootjad pakuvad motokrossi- ja endurorehve, mis on mõeldud pehmetel, keskmiselt kõvadel ja kõval pinnasel sõitmiseks. See tähendab, et mõned enduro rehvid sobivad kõige paremini liivale ja mudale, samas kui teised sobivad kiviste radade või kaljude jaoks. Pööra sellele tähelepanu ostes, et nautida head juhitavust, ohutut sõitu ja parimaid elamusi maastikusõidul.

Olgu aus, mootorratturid on vidinahullud! Motokrossi ja enduro mootorrataste tarvikud on maastikusõidu kire lahutamatu osa. Need aitavad meil võistlustel paremaid kohti saavutada (näiteks suurepärase haardumisega käepidemed), kaitsevad meie mootorrattaid kahjustuste eest (näiteks enduro mootori kaitse) ning lihtsustavad hooldust ja remonti (näiteks summuti kork või motokrossi/enduro tõstuk). Lisaks võimaldavad motokrossi/enduro tarvikud isikupärastada meie olemasolevat varustust - kleebised, kleepsud, lisaplekid või suurenenud kütusepaak on alles algus. Otsid tarvikuid oma motokrossi/enduro mootorrattale? Oled õiges kohas, sest meil on neid täis lao!

Valid valideng at minemas rajale või motokrossirajale? Sul on vaja tugevat motokrossi kiivrit, mis tagab kõrge ohutustaseme ja sõidumugavuse. Head motokrossi kiivrid on kerged, neil on efektiivne ventilatsioonisüsteem ja korralik konstruktsioon (nt mitmekihiline kest erinevatest kiududest). Lisaks peaksid motokrossi kiivrid ja enduro kiivrid olema päikese ja teiste mootorrataste ratastelt lendavate kivide eest kaitsva katusega, suurendades sellega sõiduohutust. Valides oma unistuste enduro-/motokrossikiivri, pööra tähelepanu ka kiirkinnitusele. Paljudele meist ei tule maastikul sõitmine ilma DD-tüüpi kiirkinnitiseta kõne alla - õnneks on see väga levinud lahendus. Kokkuvõttes ei ole motokrossi kiivrid mitte ainult stiil, millega saate maastikul ja motokrossirajal silma paista, vaid eelkõige ohutus ja mugavus sõites väljaspool tavateid.

Termoaktiivne aluspesu

Termoaktiivne aluspesu on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks maastikul sõitvate motomeeste seas. Alguses suunati tooteid peamiselt nendele, kes sõidavad jahedamatel päevadel pikki distantse, kuid aja jooksul hakkas turule ilmuma termoaktiivne aluspesu, mis suurendab termilist mugavust ka suvise kuumuse korral. Praegu on termoaktiivne aluspesu arenenud tooted, olles hädavajalik esimene kiht mootorratturite varustuses nii maastikusõitjatele kui ka teedel sõitjatele. Termoaktiivne aluspesu tõhusalt juhib niiskust väljapoole, mis koos ventilatsioonitsoonide ja õmblusteta konstruktsiooniga tagab kõrge sõidumugavuse sõltumata maastiku tingimustest ja sõidu tempost. Lisaks sellele, valides enduro väljasõidu jaoks termoaktiivse aluspesu, see sobib hästi ka teiste tegevuste jaoks, nii et saate julgelt minna matkama või ronima ilma riideid vahetamata. Samuti on termoaktiivne aluspesu asendamatu varustus suusa- ja lumelauareiside ajal, eriti meriinovillast valmistatud komplektid.

Motokrossi kaitsmed on hädavajalikud, kui soovime maastikul sõidust tervena naasta ja jätkata oma offroad-harrastust. Kaitsevahendid, ortoosid, buuserid, kaelatuged ja küünlakatted - motokrossi kaitsmete valik on tohutu, mis tähendab, et on palju viise turvalisuse suurendamiseks. Suurt populaarsust nautivad enduro kaitsmed sellistelt brändidelt nagu Fox, Leatt ja Acerbis. Kui valite motokrossi kaitsmeid, pöörake tähelepanu kaitsekihtide sertifikaadile, ventilatsioonisüsteemile ja valmistamise kvaliteedile. Mõelge sellele, et mida rohkem te maastikul sõidate ja mida ekstreemsemad trikid motokrossirajal teete, seda rohkem peaksite end relvastama ja valima kõrgema klassi motokrossi kaitsmed. Kaitsmete ostmisel on olulised ka kinnitusmehhanismid ja välimus. Sarnaselt teiste motokrossi/enduro kaitsevarustuse elementidega (näiteks kiivrid ja saapad) on ka motokrossi kaitsmetel suurepärane stiil ja mitmekesine värvivalik.

Enduro matkade ja intensiivsete treeningute ajal motokrossirajal on oluline tagada piisav vedelikutarbimine, eriti suviste kuumade ilmadega. Ideaalse lahendusena võib kasutada enduro seljakotti koos joogisüsteemiga, st sisemusse sisse ehitatud veepudeliga. Enduro seljakoti valimisel lähtuge mitte ainult veepaagi mahust, vaid ka seljakoti enda mahust. Tavaliselt on see vahemikus 8 kuni 25 liitrit, võimaldades teil kaasas kanda vajalikke motokrossi/enduro tarvikuid, vihmakatet, varuraviks kindaid või kaamerat/telefoni. Motokrossi/enduro seljakotid ei jää maha matkamiseks mõeldud seljakottidest nii tehnoloogilise arengu kui ka kandmismugavuse poolest. Lisaks on olemas mudelid, mis on spetsiaalselt ette nähtud konkreetseteks mootorrattasõidu spordialadeks. Hea enduro/cross seljakoti omadusteks on veekindlad lukud, vähemalt 2-liitrine veepudel ja ergonoomilised rihmasüsteemid, mis ei piira liikumist sõidu ajal ega kandmisel pärast mootorrattalt mahatulekut. Lisaks võib kõrgema hinnaklassi enduro/cross seljakott sisaldada sertifitseeritud seljakaitset, mis suurendab ohutust rasketes maastikutingimustes sõites. Mõned populaarsed tootjad, kellelt leiad lahedaid enduro seljakotte või motokrossi seljakotte, on näiteks Kriega, Acerbis ja Leatt. Kui valite pikemaks maastikusõiduks motokrossi seljakoti, uurige kindlasti Leatt'i mudeleid, mis on välja andnud enduro/cross seljakottide valiku, mille peamine osa võib mahutada isegi kuni 25 liitrit!